Slideshow (1) Slideshow (2) Slideshow (3) Slideshow (4) Slideshow (5) Slideshow (6) Slideshow (8) Slideshow (11) Slideshow (12) Slideshow (13) Slideshow (15)
 
 
 
 
 
 

Szanowni Państwo!

Informujemy, że od września 2010 do 2014 istnieje możliwość uzyskania 45% dotacji na instalacje solarne z kolektorami słonecznymi dla klientów indywidualnych oraz wspólnot mieszkaniowych. Dotacja udzielana jest w formie umarzanego w 45% kredytu, którego udzielają Banki Spółdzielcze w całym kraju oraz Bank Ochrony Środowiska.

 
 
 
 

Jak uzyskać dopłatę? - to proste!

F.U.H. ROMEX wycenia budowę oraz przygotowuje wszelkie dokumenty potrzebne do złożenia wniosku w banku.

Kto może otrzymać dofinansowanie na kolektory słoneczne?

Program dofinansowania do kolektorów przeznaczony jest dla osób fizycznych i dla wspólnot mieszkaniowych. Z programu dotacji do kolektorów mogą skorzystać również rolnicy pod warunkiem, że kolektory słoneczne wykorzystywane będą w gospodarstwie domowym, a nie w działalności stricte rolniczej.

 
 
 
 
 
 
 
 

Ile można uzyskać?

Wysokość dotacji na kolektory to 45% kosztów zakupu i montażu kolektorów słonecznych, przy czym jednostkowy koszt kwalifikowany nie może przekroczyć 2500 zł brutto w przeliczeniu na 1m2 całkowitej powierzchni zainstalowanych kolektorów. Całkowity budżet projektu przewidziany jest na kwotę 300 mln złotych do przydzielenia w latach 2010 - 2014 (wydatkowanie środków do końca 2015 roku).

Jakie banki biorą udział w programie?

Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisał umowę z następującymi bankami:

  • Bank Ochrony Środowiska
  • Bank Polskiej Spółdzielczości
  • Gospodarczy Bank Wielkopolski
  • Krakowski Bank Spółdzielczy
  • Warszawski Bank Spółdzielczy
  • Mazowiecki Bank Regionalny.

Jakie kolektory kwalifikują się do dotacji?

Najważniejszym wymogiem jest spełnienie wymagań dotyczącym posiadania przez kolektor słoneczny certyfikatu Solar Keymark. Certyfikat ten posiadają wszystkie kolektory słoneczne znajdujące się w ofercie firmy Viessmann, Hewalex, Buderus, Vaillant i ACV.